Založ si blog

Ovocný živý plot.

Josta je kríženec čiernej ríbezli a egreše. Málokto vie, že toto ovocie je vhodné aj ako živý plot, kedže dobre znáša rez a to po celý rok. Veľká výhoda je, že mu nehrozí choroba Šárka, ktorá napadá iné drobné ovocie. Ľahko sa rozmnožuje odrezkami a vyrastie aj do 2 metrov, ak jej to dovolíte. Je nenáročná na pestovanie a môžete využiť aj voňavé lístie na čaj. Manželka vyrába vynikajúci lekvár a ja zasa skvelé vínko. Nedám na Jostu dopustiť, lebo rastie a rodí aj tam, kde sa inému drobnému ovociu nedarilo. Zvládne každú pôdu slnečné miesto aj prípadné tienenie. Ak ju nemáte tak si ju zaobstarajte a neobanujete. Ja ju lacno ponúkam na Bazar sk ak by ste mali záujem, ale aby som neporušil pravidlá zriaďovateľa stránky, nesmiem udávať meno predajcu, tak si to vyhľadajte… Na živý plot je možné použiť aj Goji-Kustovnicu čínsku, ktorá tiež dobre znáša rez, je to krík a je ovocím dlhovekosti, aj tú mám v ponuke. Prajem všetkým záhradkárom veľa peknej úrody a radosti z pestovania v tomto roku 2020.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

NATO, výcvik

Môže NATO urobiť niečo, čo Rusko zabolí? Odpovedá austrálsky generál

25.07.2024 06:00

Po viac ako dvoch rokoch od invázie na Ukrajine sú Rusi skúsenejší a sú nebezpečnejším protivníkom. Myslí si to austrálsky generálmajor vo výslužbe Mick Ryan.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1994x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie

Archív